Sklepik

Sklepik

Zapraszamy do zakupów

Proponujemy płyty CD artystów, którymi się opiekujemy oraz książki wydane podczas współpracy przy wspólnych projektach. Tutaj można będzie kupić także koszulki, bluzy, czapki, kubki i inne gadżety oznaczone tematami i logotypami które powstają podczas naszych wydarzeń artystycznych.

Zakup można dokonać w bardzo prosty sposób, wystarczy przysłać zamówienie mailowo na adres Fundacji fundacjaopenart@gmail.com , w treści maila podać nazwę wybranego przedmiotu, ilość sztuk i adres do wysłania zakupu, a w załączeniu potwierdzenie dokonanego przelewu na konto Fundacji na kwotę odpowiednią do kwoty zakupu (w tytule przelewu należy wpisać: „na cele statutowe”). Przesyłka zostanie nadana w ciągu trzech dni roboczych od daty otrzymania zamówienia.

Robiąc zakupy w naszym Sklepiku wspierasz misje zbliżania kultur, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele statutowe Fundacji OPEN ART.

Zbliżanie kultur i przyjaźń międzykulturowa – to nasza przyszłość i w tym nasza siła!

20zł

Płyta CD „Prolog” – Evgen Malinowski. 2004.

PROLOG jest pierwszą solową płytą Evgena, która w 2004 roku otwiera wieloletni i wielostronny projekt pt. SYBERYJSKI BARD ZAPRASZA. Na płycie znalazły się utwory Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy i Aleksandra Rozenbauma – trzech uznanych rosyjskich bardów.
Krążek otwiera wzruszająca, ludowa piosenka „Do mamy” w tłumaczeniu wykonawcy. Znajdziemy na nim 19 tytułów, wszystkie w aranżacji i wykonaniu Evgena Malinowskiego (gitara i wokal).
PROLOG to także zapowiedź następnych płyt, poświęconych kolejno Wysockiemu, Okudżawie i innym autorom nad utworami których Evgen pracuje przez cały czas. Nagrań dokonano wiosną 2004 w gościnnym studio Dworku Białoprądnickiego w Krakowie. Patronat medialny objęła Redakcja Rosyjska Polskiego Radia Polonia.

Zbliżanie kultur i przyjaźń międzykulturowa – to nasza przyszłość i w tym nasza siła!

30zł

Płyta CD. Evgen Malinowski „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”

TROPAMI WYSOCKIEGO – PIEŚNI NAROWISTE jest drugą solową płytą Evgena Malinowskiego w ramach rozpoczętego w 2004 roku projektu SYBERYJSKI BARD ZAPRASZA.
Znajdziemy na niej utwory wyłącznie Włodzimierza Wysockiego, 26 tytułów, wszystkie w aranżacji i wykonaniu Evgena Malinowskiego (gitara i wokal).
Na tym krążku znalazły się także trzy utwory Włodzimierza Wysockiego które Evgen wykonuje po polsku we własnym tłumaczeniu.
Nagrań dokonano w Studio Warsztat Antoniego, w Pruszkowie w 2008 roku.

Zbliżanie kultur i przyjaźń międzykulturowa – to nasza przyszłość i w tym nasza siła!

30zł

Płyta CD. Evgen Malinowski „Śladem Okudżawy”

ŚLADEM OKUDŻAWY jest trzecią płytą Evgena Malinowskiego w ramach rozpoczętego w 2004 roku projektu SYBERYJSKI BARD ZAPRASZA. Tym razem Evgen śpiewa w towarzystwie i przy wsparciu dodatkowych instrumentów muzycznych – fortepian, akordeon, trąbka i druga gitara solowa.
Znajdziemy na tej płycie utwory wyłącznie Bułata Okudżawy, 21 tytułów, wszystkie zaaranżowane i zaśpiewane przez Evgena Malinowskiego.
Na tym krążku także znalazły się kilka utworów Bułata Okudżawy które Evgen wykonuje po polsku, ale tym razem w dobrze znanych nam wszystkim tłumaczeniach wybitnych polskich poetów –  Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Witolda Dąbrowskiego i Andrzeja Mandaliana.
Nagrań dokonano w Studio Nagrań Dworek Białoprądnicki w Krakowie w 2011 roku.

Zbliżanie kultur i przyjaźń międzykulturowa – to nasza przyszłość i w tym nasza siła!

50zł

Płyta CD. Evgen Malinowski „Jedno serce – dwie Ojczyzny”

JEDNO SERCE – DWIE OJCZYZNY to przede wszystkim recital o charakterze spotkania publiczności z artystą lub mono-spektaklu autobiograficznego, skierowanego na poznanie przez publiczność życiorysu, drogi artystycznej i poglądów artysty. Recital składa się z wybranych przez samego artystę, wyjątkowo subiektywnie do tematu, pieśni i poezji rosyjskich i polskich autorów. W tym recitalu brzmią także utwory autorstwa samego artysty. Cały program i podwójna płyta o tym samym tytule jest jakby 50-letnim podsumowaniem całego życia jak artystycznego tak i prywatnego na przestrzeni swoich 25 lat od urodzenia w Rosji, i 25 lat życia w Polsce od kąt przyjechał. Intencją całości recitalu jest misja zbliżania kultur, jaką artysta sobie obrał na całe swoje życie publiczne.
Ten podwójny album to kolejna płyta sygnowana projektem „Syberyjski bard zaprasza”. Materiał nagrany został 21 lipca 2018 roku podczas koncertu na żywo w Teatrze ATALIER im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Realizacji nagrań na żywo dokonano przez Studio PIO  (Gdynia) w technologii analogowej.
Wszystkie komentarze, recytacje i prowadzenie koncertu odbywają się w języku polskim i są autorstwa Evgena Malinowskiego.
Sam artysta na okładce swojej płyty piszę tak:
Drogi Słuchaczu, właśnie trzymasz w ręku podwójny album, w którym zawarłem pokrótce moją historię.
Urodziłem się Rosjaninem ale Polakiem byłem zawsze…- tak zawsze odpowiadam dziennikarzom którzy pytają kim bardziej się czuję. I chociaż pół życia przeżyłem w Rosji, gdzie się urodziłem i wychowałem, to druga połowa upłynęła mi w Polsce. Przyszło mi żyć nie tylko na przełomie wieków, lecz także na przełomie historycznych zmian społecznych i ustrojowych w Polsce i na świecie. Odbyłem podróż ze świata dumek i zniewalającej, syberyjskiej przyrody do świata pędzącego w kierunku globalnej, zero-jedynkowej, twardej rzeczywistości.
„Jedno serce – dwie Ojczyzny” to opowieść o mojej drodze – i tej życiowej, i tej artystycznej – moich uczuciach i poglądach, którymi dzielę się z Wami gdyż za swoją misję wybrałem zbliżanie kultur.

Zbliżanie kultur i przyjaźń międzykulturowa – to nasza przyszłość i w tym nasza siła!

OPEN ART

Fundacja Na Rzecz Zbliżania Kultur

ul. Marszałkowska 85/48, 00-683 Warszawa

Prezes Zarządu Fundacji Eugeniusz Malinowski
tel: +48 600 85 76 71
email: fundacjaopenart@gmail.com

KRS: 0000357018, NIP: 7010240287, REGON: 142399124

Konto Fundacji w ALIOR Bank S.A.:
35 2490 0005 0000 4510 1346 6612

ZOSTAŃ
DARCZYŃCĄ

PRZEKAŻ SWÓJ
1% PODATKU