TROPAMI WYSOCKIEGO - PIEŚNI NAROWISTE 2013

 

II Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego

„Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”

 

24-27 stycznia 2013

 

W Warszawie, w dniach od 24 do 27 stycznia 2013 miała miejsce druga edycja jedynego w Polsce Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”.

Imprezy odbyły się w Warszawie w Związku Literatów Polskich przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, ul. Belwederska 25 i w Domu Kultury „Świt”, ul. Wysockiego 11.

W programie  festiwalu m. in. prezentacja projektu płasko-rzeźby upamiętniającej postać W.Wysockiego, którą Łotewscy artyści zamierzają podarować Polsce, trzy koncerty w wykonaniu artystów zagranicznych i polskich, spektakl nowatorskiego teatru improwizacji AB OVO, projekcja filmu „Wysocki. Dziękuję, że żyję” oraz ogólnopolski otwarty konkurs na interpretację pieśni i poezji  W. Wysockiego.

Festiwal  poświęcony był pamięci kultowego rosyjskiego poety, aktora i pieśniarza –Włodzimierza Wysockiego, z okazji  75. rocznicy urodzin, przypadającej w dniu 25 stycznia 2013 (zm. 25.07.1980). Wśród wykonawców m. in. Piotr Kajetan Matczuk, Michał Konstrat, Aleksander Trąbczyński, Marian Opania, Faina Nikolas, Ekkehard Mass, Evgen Malinovskiy, Teatr AB OVO.

Organizatorzy:  Fundacja na rzecz zbliżania kultur “OPEN ART”, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód.

Partner strategiczny – Dom Kultury Świt.

REGULAMIN_KONKURSU

KARTA_ZGŁOSZENIOWA

PROGRAM_FESTIWALU

WYNIKI KONKURSU

GALERIA ZDJĘĆ

MEDIA

 

 

                           

  

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

 

ZAPRASZAMY!