VIII Festiwal im. W. Wysockiego

   web ulotka1 ww-2019     

 VIII Międzynarodowy Festiwal im. W. Wysockiego

„Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”

(Dom Kultury ŚWIT, ul. Wysockiego 11, Warszawa)

Tym razem naszymi gośćmi będą artyści z Polski i Rosji. Odbędą się także pokazy filmów archiwalnych, dokumentalnych i fabularnych z udziałem lub o Włodzimierzu Wysockim. Nie zapbaknie także stoisk z płytami CD, płytami winylowymi, książkami i antykami z epoki Wysockiego, czynna będzie też kawiarnia ŚWIT Cafe.

PROGRAM:

14:00 – 15:30 (sala multimedialna nr. 14):

Projekcje nagrań video archiwalnych, dokumentalnych i wywiadów z W. Wysockim.

15:30 – 17:30 (sala kinowo widowiskowa):

Projekcja filmu fabularnego „Wysocki. Dziękuję że żyję”, reż. Piotr Bulsov, w roli głównej  Sergiej Bezrukov. Film opowiada o niesamowitym, wręcz magicznym zdarzeniu z życia Wysockiego które miało miejsce dosłownie rok przed śmiercią artysty.

18:00 – 20:00 (sala kinowo widowiskowa):

Koncert pt. „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”, (Polska/Rosja – Piotr Kajetan Matczuk, Michał Konstrat, Sergiej Godunow, Evgen Malinowski)

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu będzie bezpłatny, jednak obowiązywać będą wejściówki na koncert i pokazy filmowe, które można będzie odebrać w kasie kina od 16 maja 2019.

Organizatorami tegorocznego Festiwalu są Fundacja na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, Dom Kultury ŚWIT i Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.

!!! ZAPRASZAMY !!!