TROPAMI WYSOCKIEGO - PIEŚNI NAROWISTE 2012

PROGRAM FESTIWALU

REGULAMIN KONKURSU

WYNIKI KONKURSU

Kino KC - IMPREZY TOWARZYSZĄCE

GALERIA

MEDIA

I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL I KONKURS POEZJI I PIEŚNI WŁODZIMIERZA WYSOCKIEGO

 

„Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”

W Warszawie, w dniach od 20 do 22 stycznia 2012 odbędzie się pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”. 

Kulminacyjny punkt festiwalowego programu stanowić będzie, przedpremierowy w Polsce, pokaz pierwszego w historii kinematografii fabularnego filmu o Wysockim pt. „Wysocki. Dziękuję, że żyję.” (premiera w Moskwie 1.12. 2011).

Obok projekcji na  festiwalu zobaczymy m. in. dwa koncerty, spektakl teatralny oraz ogólnopolski, otwarty konkurs na interpretację piosenki Wysockiego. 

Wydarzenie, niezwykle barwne artystycznie,  poświęcone jest pamięci kultowego rosyjskiego poety, aktora i pieśniarza –Włodzimierza Wysockiego, z okazji  73. rocznicy urodzin, przypadającej w dniu 25 stycznia 2012.

Wśród wykonawców m. in. Projekt Volodia, Evgen Malinovskiy, Leonid Volodko, a także laureaci I Otwartego Konkursu Poezji Pieśni Włodzimierza Wysockiego. 

Organizatorzy:  Fundacja na rzecz zbliżania kultur “OPEN ART”, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, oraz  Teatr Polonia Krystyny Jandy.